KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406
*
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 10:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45
-
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
*
Peter Schou
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 10:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45 -
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37